menusearch
medical-clinic.ir

دستگاه شوک اتوماتیک موجود در کلینیک درمانی

به وب سایت رسمی درمانگاه دکتر چلبی خوش آمدید
برای ارائه خدمات به بهترین شیوه و با بروزترین متدهای دنیای پزشکی
در خدمت شما هستیم

پنج شنبه بیست و ششم آذر ۹۴
(0)
(0)
دستگاه شوک اتوماتیک موجود در کلینیک درمانی

معرفی اجمالی دستگاه شوک اتوماتیک


دستگاه شوک اتوماتیک CardiAid (AED) برای استفاده و دسترس عموم طراحی شده و می تواند برای احیا بیماران بالای 8 سال (> 25 کیلوگرم) با الکترودهای استاندارد و بیماران 1 تا 8 سال( <25 کیلوگرم) با الکترودهای مخصوص کودکان استفاده شود. اگر بیمار دچار مشکل قلبی فیبریلاسیون بطنی و یا تاکی کاردی بطنی شود، این دستگاه با اعمال شوک الکتریکی به موقع و مناسب در دقایق اول حمله بحرانی قلب و تا رسیدن گروه مراقبت حرفهای، بیمار را نجات می دهد.

 

عملکرد دستگاه AED


عملکرد این دستگاه کاملاً خودکار است، در ابتدا ریتم قلبی بیمار را بررسی می کند و در صورتی که نیاز باشد، شوک الکتریکی به بیمار منتقل می کند تا دفیبریلاسیون را انجام دهد. پس از اعمال شوک الکتریکی نیز دستگاه بصورت شفاهی امدادگر را راهنمایی می کند تا CPR و کمک های اولیه را انجام دهد. و بدین جهت نیاز به فرد متخصص برای کار با دستگاه نیست و درشرایط بحرانی قابل استفاده می باشد. در تمام مدت استفاده از دستگاه الکتروشوک CardiAid این امکان را داریم تا با فشردن کلید Info-Button از مدت زمان استفاده از دستگاه و تعداد شوک های الکتریکی مطلع شویم.

 

ویژگی های دستگاه CardiAid


CardiAid برای استفاده عموم طراحی شده است و در نتیجه بهترین AED برای استفاده در مراکز عمومی می باشد.
دستگاه CardiAid بصورت خودکار هنگامی که از کاور خارج می شود، روشن شده و نیازی به فشردن دکمه نیست.
این دستگاه از ابتدا تا انتهای احیا، امدادگر را با راهنمایی های صوتی و تصویری راهنمایی می کند.
دستورالعمل های کمکی و ریتم بخشی به امدادگر برای انجام مراحل CPR.
دستگاه بصورت روزانه، ماهانه و هنگامی که از کاور خارج می شود، بصورت خودکار تست می شود. این امر باعث می شود که هنگامی که نیاز است تا از دستگاه استفاده شود، دستگاه در آمادگی کامل باشد.
CardiAid به منظور سهولت و امنیت هنگام استفاده، تنها با یک دکمه کار می کند.
CardiAid موثرترین درمان را در حالت دفیبریلاسیون دوفازی دارد.
باتری این دستگاه برای اینکه مسئولیت دارنده دستگاه و همچنین امکان فراموش کردن زمان شارژ باتری را کاهش دهد، قابل شارژ شدن نیست.
این دستگاه به منظور استفاده عموم طراحی شده است، به همین دلیل از نمایش نوار ECG بر روی نمایشگر صرف نظر شده است چراکه فردی که تخصص ندارد نمی تواند این نوار اطلاعاتی را مطالعه کند. دستگاه بصورت خودکار خودش بررسی های لازم را انجام می دهد و درصورتی که نیاز به شوک الکتریکی باشد به کاربر اطلاع می دهد.
اطلاعات مربوط به 4 بیمار آخر که هرکدام 4 ساعت امکان ذخیره اطلاعات دارند، در حافظه دستگاه ذخیره می شود و سپس با کمک نرم افزار مخصوص و استفاده از بلوتوث، می توان این اطلاعات را به کامپیوترها منتقل کرد. این اطلاعات شامل نوار ECGو همین طور گزارش کاملی از فرآیند احیا می باشد که باعث می شود این دستگاه کاملاً قابل اطمینان باشد. قابلیت ذخیره اطلاعات، یکی از ویژگی های بارز دستگاه CardiAid است چراکه بسیاری از نمونه های مشابه قابلیت ذخیره سازی اطلاعات با این حجم را ندارند.
CardiAid بصورت یک پکیج و یا بسته بندی کامل برای احیا در اختیار امدادگر قرار می گیرد و داخل بسته تجهیزات دیگری که در مواقع اورژانسی مورد نیاز است قرار دارد.

بررسی عملکرد و مشخصات دستگاه شوک الکتریکی خارجی CardiAid
عملکرد خودکار CardiAid به نحوی است که هنگامی که نیاز به اعمال شوک الکتریکی باشد، شوک الکتریکی تکفازی به صورت ثابت، بالارونده و یا برنامه ریزی شده، با مقادیر مشخص زیر به بیمار اعمال می شود:
• بزرگسالان (مقاومت 50 اهم): انرژی پایین 15±% J170 / انرژی بالا 15±% J270
• کودکان (مقاومت 50 اهم): انرژی پایین 15±% J50 / انرژی بالا 15±% J75
(باید دقت داشت که ماکزیمم امپدانس قابل قبول بیمار 250 اهم می باشد که توسط الکترودها اندازه گیری می شود.)

 

برتری دستگاه شوک الکتریکی Cardiaid AED


AED ها حافظه داخلی دارند که اطلاعات مربوط به مدت زمان استفاده از دستگاه، تعداد شوک های اعمال شده، نحوه عملکرد امدادگر و ECG را ثبت و ذخیره می کند. نوار ECG بیمار که در دستگاه AED ذخیره می شود، تاثیر بسزایی در تشخیص و مراحل بعدی درمان بیماری وی دارد. در بسیاری از موارد ECG اطلاعات بسیار مهمی در رابطه با فیبریلاسیون بطنی و انسدادهای درجه سه Atrioventricular را به پزشک می دهند. اما بنا به دلایلی بسیاری از پزشکان اطلاعات ثبت شده در AED ها را مطالعه نمی کنند و از اهمیت آن مطلع نیستند.

یکی از دلایلی که باعث می شود تا این اطلاعات بدون استفاده باشند، این است که هر یک از شرکت های تولید کننده AED ها روش منحصر به فردی برای دانلود و بازیابی این اطلاعات ارائه داده اند. دستگاه شوک الکتریکی خارجی CardiAid این قابلیت را دارد تا اطلاعات مربوط به روند احیا و ECG را برای 4 بیمار با مدت زمان کلی دو ساعت و پنجاه دقیقه، ذخیره کند. اطلاعات ذخیره شده در CardiAid را می توان از طریق بلوتوث انتقال داد که در مقایسه با دیگر AED ها روش ساده تری می باشد.

دستگاه شوک اتوماتیک
دستگاه شوک اتوماتیک
دستگاه شوک اتوماتیک
دستگاه شوک اتوماتیک
دستگاه شوک اتوماتیک
دستگاه شوک اتوماتیک
 دستگاه شوک اتوماتیک
دستگاه شوک اتوماتیک
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر